facebook paylaşım butonu
linkedin paylaşım butonu
twitter paylaşım butonu
 

Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru Süreci

Index Grup'taki iş olanaklarından nasıl haberdar olabilirim?

Açık görevleri, Index Grup kariyer portali, Kariyer.net ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Yaptığım başvuru hakkında geri dönüş yapılmadı, nasıl cevap alabilirim?

Başvuruda bulunduğunuz görevle ya da o an açık olan başka bir görevle ilgili CV değerlendirmeniz olumlu ise sizi görüşmeye çağıracağız, aksi durumda açılacak olası görevlerle ilgili CV’nizi bilgi bankamızda saklı tutuyor olacağız.

Kaç ilana başvurabilirim?

Aynı göreve bir defa başvuruda bulunabilmekle birlikte, farklı görevler için bir sınırlama bulunmamaktadır.

Mülakat Süreci

İş görüşmelerini nasıl yürütüyorsunuz? İş görüşmeleri hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim?

Başvurunuzu yapmadan önce her adayın Index Grup İş Yapma tarzına uygun olup olmadığını öncelikle kendisinin değerlendirmesini, Index Grup değerlerini gerçekten anlamasını ve mülakata hazırlanarak gelmesini bekleriz.

Index Grup'ta İşe Alım Süreçlerinin Adımları özetle;

  1. CV Ön Elemesi
  2. Ön görüşme mülakatı & kişilik envanteri
  3. İlgili bölüm müdürleri ile 2-3 görüşme
  4. İş teklifi

İşe alım süreçleri ne kadar sürmektedir?

Bir pozisyonun kapanması ortalama 2 ay sürmektedir.

Mülakata nasıl hazırlanmalıyım?

Index Grup'ta yetkinlik bazlı mülakatlar yapılmaktadır. Yetkinlik bazlı mülakatların temeli ne düşündüğünüzden çok şimdiye kadar neler yaptığınızdır. Somut davranışlarınızı ve şimdiye kadar somut olarak neleri nasıl yaptığınızı anlamaya çalışmaktayız. Index Grup'un temel değerlerini, misyonunu, vizyonunu, iş modelini ne kadar iyi anlarsanız, geçmiş tecrübelerinizden ona göre en somut ve doğru cevapları verebilirsiniz. Index Grup web sayfalarını detaylı bilmeniz elbette lehinize olacaktır.

Görüşmelerde nelere bakıyorsunuz?

Beden dilinizden, ses tonunuza, kelime seçimlerinizden, verdiğiniz örneklere kadar bir çok parametreyi göz önünde bulundurmaktayız. Tecrübeniz, tecrübenizden neleri gerçekten öğrendiğiniz, başardığınız, bilgi, beceri ve yetkinlik seviyenizi anlamaya gayret ediyoruz. Bunu da somut değerlendirme formları kullanarak ve yetkinlik ve değerler bazlı mülakatlar ile gerçekleştiriyoruz.

Index Grup'ta Çalışmak, Index Grup'ta Yaşam

Index Grup şirketleri hakkında nereden bilgi alabilirim?

Grup şirketlerimiz hakkında detaylı bilgiyi www.index.com.tr adresinden alabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden de “İçeriden Haberler”i takip edebilirsiniz.

Çalışan performansı nasıl değerlendirilmektedir?

Index Grup'ta İnsan Kaynakları stratejik bir yönetim aracı olarak görülmekte ve ana stratejinin içerisine dahil edilmektedir. Somut hedefler ve skor kart odaklı çalışma yanı sıra yıllık performans yönetimi ve performans formları, eğitim ve gelişim programları, işe alım ve oryantasyon programları, yetenek yönetimi, ücretlendirme ve yan haklar, İK'nın ana faaliyetlerini oluşturmaktadır.

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
INDEX Bilgisayar A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright INDEX Bilgisayar A.Ş. Tüm hakları saklıdır.