facebook paylaşım butonu
linkedin paylaşım butonu
twitter paylaşım butonu
 

Hakkımızda

Kurumsal Sürdürülebilirlik

Kurumsal sürdürülebilirlik; sadece ekonomik yarar sağlamak değil ayrıca genel olarak çevreye ve topluma da değer katmaktır. Bu anlayış doğrultusunda, Index Grup olarak bilişim sektöründeki öncülüğünümüzü, iş ortaklarımız, çalışanlarımız, hissedarlarımız ve basın mensuplarının oluşturduğu sosyal paydaşlarımıza karşı duyduğu sorumluluk anlayışımız kapsamında, yürüttüğümüz farklı projelerle geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Eğitim

Anadolu'nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor (2012 - )

  Index Grup olarak ; Türkiye'de üniversite öğrencilerinin yaşadığı en önemli problemlerden birinin teorinin pratiğe aktarılmasında karşılaşılan yetersizlik olduğunu biliyoruz. Özellikle de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki gençlerin iş imkanı bakımından çok kısıtlı seçeneklere sahip olduklarını gördüğümüz için, bilişim konusunda eğitim almış gençlere İstanbul'daki öncü bilişim firmaları ve Index Grup Şirketlerinde staj imkanı sunarak onların kariyer gelişimlerine katkı sağlamak istiyoruz. Projemizin ana amacı da “Üniversite öğrencilerine eğitim gördükleri alanlarda profesyonel hayatın içinde uygulama yapma imkânı sunmak”.

  "Anadolu'nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor" projesine, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bulunan üniversitelerin, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinden son sınıfa geçecek olan öğrencilerin katılımı sağlanıyor.

  Staj programı kapsamında; öğrencilerin Temmuz ayı boyunca, bilişim sektörünün öncü firmalarında, eğitimini aldıkları alanda çalışmalarının yanı sıra profesyonel hayata dair tecrübeler edinmeleri de hedeflendi. Staj süresi boyunca İstanbul'da konaklayacak gençlerimiz büyük şehirde yaşama deneyimi ile birlikte, İstanbul'un kültürel değerlerini de düzenlediğimiz kültür turları ile yakından tanıma fırsatı buluyor.

Proje kapsamındaki üniversiteler:

 • Adıyaman Üniversitesi
 • M. Kemal Üniversitesi
 • Iğdır Üniversitesi
 • Siirt Üniversitesi
 • Erzurum Atatürk Üniversitesi
 • Anadolu Üniversitesi
Proje hakkında detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

Çevre

Çevresel Sürdürülebilirlik - Çevre Bilinci Yaratmak ve Geri Dönüşüme Önem Vermek

Kurumsal Geri Dönüşüm Programı:

 • Lojistik Hizmetler Grubu'nun Çevko ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda yıllık 465 ton kağıt, karton, PVC, PE karışımı geri dönüşüme kazandırılmaktadır.
 • IT Grubunun IT atıkları içi EAG Geri Dönüşüm A.Ş ile yürütmekte olduğu program sonucunda 2011 yılı boyunca 2 ton karışık elektronik atığı geri dönüşüme kazandırmıştır.
 • Homend'in Yasin Plastik Metal ile yapmış olduğu program kapsamında 2012'nin ilk 5 ayında 3.2 ton hurda plastik malzeme geri dönüşüme kazandırmıştır.

Ofis Atıkları Geri Dönüşüm Programı:

Çevre Komitesi & Çevre Gönüllülerinin, gönüllü olarak yönettiği programlar ile ofis içerisinde biriken kağıt atıklar ve plastik atıkların (plastik şişe ve kapaklar) TEMA geri dönüşüm merkezine bağışlanması ve raporlanmasından oluşmaktadır. Index Grup, yılın ilk 5 ayında 1 tondan fazla ofis kağıdını geri dönüşüme kazandırmıştır ve TEMA'dan teşekkür plaketi almıştır.

Ayrıca Index Grup içerisinde çalışanları çevre konusunda bilgilendirici ve geliştirici seminerler organize edilmektedir. Buğday Derneği'nin Ekolojik Yaşam semineri ve TEMA'nın Sürdürülebilir Enerji ve Atık Yönetimi Seminerleri ile çalışanların bilinçlerini yükseltme çalışmalarını başlatan faaliyetler arasındadır.

İndex Grup Gönüllüleri tarafından sürdürülen tüm faliyetlerimizi www.indexgrupgonulluleri.com bloğundan takip edebilirsiniz.

Spor

Türk Sporunu Destekliyoruz

Anadolu'daki spor takımlarına verilen desteklerin, hem şehrin tanıtımının yapılması hem de bu bölgelerin ilerleme kaydetmek adına ihtiyaç duydukları motivasyona sahip olmaları için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda da Antakya futbol ve basketbol takımlarına Index Grup şirketleri olarak destek veriyoruz.


Index Antakyaspor Futbol Takımı Sponsorluğu
Index Bilgisayar, 3 senedir Antakyaspor futbol takımının sponsorluğu üstlenmektedir. 2011-2012 sezonunda Antakyaspor takımı 3. Lig'de şampiyon olarak 2. Lig'e yükselmiştir.


Homend Antakya Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Sporsorluğu
Homend, 1.Lig'e yükselen Homend Antakya Belediyespor Kadın Basketbol Takımı'nın 2011-2012 sezonundaki ana sponsoru olarak görev alıyor.

Index Grup Şirketlerimiz Hakkında

Index Grup, Türkiye'nin lider bilişim distribütörüdür. 1.2 Milyar $ yıllık cirosu ile, Interpro'nun her yıl düzenli olarak yaptığı Türkiye'nin en büyük bilişim ve telekom şirketleri araştırmasında ilk 10'da, Telekom firmaları çıkartıldığında 1. sıradadır.

1989'da kurulmuş olan Index ile başlayan yolculuk şu anda 8 farklı şirketten oluşan Index Grup şirketleri ile devam etmektedir. Index Grup bünyesinde teknoloji firmalarından üçü halka açıktır (Index, Datagate, Despec), üç firmada da (Index, Despec, Netex) global ortaklıklar, yatırımcılar bulunmaktadır. Tüm şirketlerin listesi ise şöyledir: Index, Datagate, Despec, Netex, Homend, Artım, Alkım ve Teklos.

Grup Şirketlerimiz ve Web Adresleri
INDEX www.index.com.tr
DATAGATE www.datagate.com.tr
NETEX www.netex.com.tr
ARTIM www.artim.com.tr
TEKLOS www.teklos.com.tr
DESPEC www.despec.com.tr
HOMEND www.homend.com.tr

Index Grup şirketleri aklınıza gelebilecek neredeyse tüm teknoloji markalarının - Intel, Microsoft, IBM, HP, Sony, LG, APPLE gibi 200'den fazla dünya markasının - (tüm markaların listesi için tıklayınız) Türkiye distribütörlerindendir.

"B2B - Business to Business" iş modelini benimseyen Index Grup, sadece profesyonel kanallara hizmet eden bir sistem geliştirmiştir. Perakendecilere, Kurumsal Müşterilere, Ara Toptancılara ve Yaygın Kanal olarak adlandırılan bayi kanallarına hizmet etmektedir. Son kullanıcıya doğrudan satış yapmadığı için reklam vermiyor olsa da Index Grup IT sektörünün lider oyuncusu olarak Türkiye'de teknolojinin yaygınlaşmasını ve dağılmasını sağlayan bir kuruluştur.

Index Grup Hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

İş İlkelerimiz

Index Grup ailesi olarak geçmişimizden gelen başarı kültürümüzü ve bize gelecek için yol haritası oluşturacak tüm ilkeleri, iş ilkelerimiz içerisinde toparladık. İş İlkelerimiz, tüm Index Grup çalışanlarına yol gösterecek, her an iş yapma yollarımızın ne olduğunu hatırlatacak bir haritadır. Tüm çalışanlarımızın bu harita içerisinde yer alan ilkelere uymasını ve bu harita ile yol almasını beklemekteyiz. Index Grup olarak, bu haritanın içinde kalan davranışları destekleriz. Index Grup kültürümüzü devam ettirmemizi sağlayan ve tüm davranışlarımıza yol gösteren iş ilkelerimizi bir araya getiren kaynaklarımız şunlardır:

 • Vizyonumuz, Misyonumuz: Gelecek için amacımız, hayallerimiz ve yol haritamız.

 • Değerlerimiz: Yolculuk boyunca her zaman ön planda tutacağımız karakteristik özelliklerimiz.

 • Etik Kodumuz: Değerlerimizi detaylandıran ve etik açıdan uygun iş yapma yöntemimizi taahhüt eden ilkelerimiz.

 • Hedeflerimiz: Vizyonumuzu gerçekleştirebilmek adına ne kadar ilerlediğimizin ve ne kadar başarılı olduğumuzun ölçüsü ve takibi.

 • Index Grup Temsili: Çalıştığımız kurumu profesyonelce nasıl temsil ettiğimizin tanımları.

 • Geçmişimiz boyunca edindiğimiz prensipler ve tecrübelerimiz.
İş İlkelerimiz Kitapçığı    Belgeyi indirmek için sağ tıklayıp farklı kaydedin

Misyonumuz, Vizyonumuz ve Amacımız

Misyonumuz: Lider dünya markalarıyla ürün yelpazemizde direk distribütör olarak çalışmak, rekabet gücümüzü arttırmak ve iş ortaklarımızın tüm bilişim ürün ihtiyaçlarını, onlara en iyi lojistik hizmetini vererek karşılayan ana tedarik merkezi olmak.

Kalite yönetim sistemimize uygun hareket edip, iş ortaklarımızın memnuniyetini sağlamak için beklentilerini iyi anlamak ve oluşan ihtiyaçları katma değer yaratacak bir hizmet anlayışı ile gerçekleştirirken, çalışanlarımızın güven ve memnuniyet duyabilecekleri bir çalışma ortamı sunmak ve bu doğrultuda, çalışma verimliliğimizi ölçmek ve sürekli iyileştirmek.

Vizyonumuz: Bilişim Teknolojileri kulvarında, ülkemizdeki tüm iş ortaklarımızın, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olan teknoloji ürünlerinin sağlayıcısı olmak ve pazarda lider bilişim firması olarak faaliyetlerine devam etmektir.

Amacımız: IT, telekom ve tüketici elektroniği alanında, lojistik ve servis hizmetleri ile birlikte Türkiye'nin lider distribütörü olarak teknolojinin Türkiye'de yayılmasına önderlik etmektir.

Değerlerimiz

Güvenilir ve İtibarlıyız – Tüm davranışlarımızda, yüksek iş etiğine sahip olmaya, tutarlı olmaya, dürüst olmaya, söylediklerimizi yerine getirmeye, başkalarına karşı saygılı olmaya, kurumumuzu her anlamda sahiplenmeye ve en iyi şekilde temsil etmeye her zaman özen gösteririz.

Sonuç Odaklıyız – Hızlı, dinamik ve çalışkan bir ekip olarak zoru başarmayı severiz. Hedefimize odaklanırız, maliyet liderliğimiz ile birlikte sektörde de lider olmaya özen gösteririz. Sürdürülebilir ve ölçülebilir verimlilik sergileyerek sonuçlarımıza ulaşırız.

Yetkin Bir Ekibiz – Sürekli gelişime açığız ve önem gösteririz. Hızlı öğrenmeye ve birlikte öğrenmeye, ekip olarak yol almaya değer veririz. Yaptığımız işlerden ve sonuçlardan kendimizi sorumlu hissederiz ve sonuçları almak için yetkinliklerimizi geliştiririz. Tüm bunları hayatı kolaylaştırarak, olumlu ve iyimser iletişim becerileri ile gerçekleştirmeye özen gösteririz.

Yenilikçiyiz – Yaratıcı olmaya, değişikliklere ve fırsatlara açık olmaya özen gösteririz. Yeni iş alanları yaratmak, yeni fikirler üretmek ve var olan fırsatları değerlendirmek için ölçülebilir riskler alırız.

İnsan Kaynakları Süreçlerimiz

Index Grup'ta İnsan Kaynakları stratejik bir yönetim aracı olarak görülmekte ve ana stratejinin içerisine dâhil edilmektedir. Somut hedefler ve skor kart odaklı çalışma yanı sıra yıllık performans yönetimi ve performans formları, eğitim ve gelişim programları, işe alım ve oryantasyon programları, yetenek yönetimi, ücretlendirme ve yan haklar, İK'nın ana faaliyetlerini oluşturmaktadır.

2012 itibariyle başlayan tüm yeni IK programlarımız ve stratejilerimiz ile birlikte önümüzdeki 10 yılın başarı hikayesini birlikte yazacağımız doğru kişileri Index Grup ailesine dahil etmek istiyoruz.

ikana fonksiyonları

Neden Index Grup'a başvurmalıyım?

 • Sizlere, alanında lider ve öncü roller alan, farklı şirketleri olan bir grup içerisinde kariyer yapma fırsatı,
 • 20 yıldır düzenli olarak büyüyen, güvenilir, istikrarlı ve itibarlı bir yapıda olma fırsatı,
 • Index Grup'un güçlü yönetim anlayışı ve ilham veren liderleri ile çalışma fırsatı,
 • Hızla gelişen, değişen teknoloji sektörünün içinde olabilme fırsatı sunuyoruz.
 • Uluslararası markalar ile birlikte çalışma, öğrenme ve iş geliştirmenize,
 • Kişisel Gelişim Kulübü, Çevre Kulübü, Index Club Sosyal Faaliyetleri, şirket içi konuk konuşmacılar ve daha birçok faaliyetin parçası olarak kendinizi sürekli geliştirmenize fırsat oluşturuyoruz.

Biz Index Grup ailesi olarak, tüm “İş Ortaklarımız” ile tüm temaslarımızda, güvenilir ve itibarlı, samimi ve sonuç odaklı davranışlar sergileriz. Index Grup profesyonelliğine ve güvenilirliğine özen gösteririz. Etkin toplantı temsili, verimli zaman yönetimi, güçlü yazılı iletişim becerileri ile grubumuzu profesyonelce temsil ederiz. Hızlı öğrenmeye açık, hızlı çalışabilen, hızlı bir çalışma temposuna ayak uydurabilen, güvenilirliği ve çalışkanlığı ile örnek olacak takım arkadaşlarını ekibimize kazandırıyoruz.

Özet ile Index Grup olarak kimleri arıyoruz?

 1. Index Grup "İş Yapma Tarzına" uygun kişileri: Hızlı, verimli, sürekli öğrenmeye ve gelişmeye açık, sabırlı.
 2. "Index Grup Temsiline" uygun kişileri: Profesyonel bir duruş, etkin toplantı temsili, verimli zaman yönetimi, güçlü yazılı ve sözlü iletişim becerileri.
 3. Index Grup Değerlerini temsil eden kişileri: Güvenilir ve itibarlı, sonuç odaklı, yetkin ve yenilikçi.
 4. Index Grup Misyon ve Vizyonunu anlayan kişileri: Adım adım geleceğin başarı hikayesinin parçası olmak isteyen kişileri.

İş başvuruları, başvuru süreçleri ile ilgili bilgiler için Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümünü okuyabilirsiniz.

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
INDEX Bilgisayar A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright INDEX Bilgisayar A.Ş. Tüm hakları saklıdır.